Ministerstwo Cyfryzacji przedstawiło ciekawe dane dotyczące aplikacji mObywatel w kontekście korzystania z niej na smartfonach.

Ponad 87% osób, które korzystają z tej aplikacji ma ją zainstalowaną na telefonach z systemem Android. Pozostałe niecałe 13% to użytkownicy iPhone'ów.

Ponad 98% użytkowników aplikacji mObywatel na smartfonach Apple ma ją zainstalowaną na urządzeniu z systemem operacyjnym iOS 14. Z czego 85% udziału ma iOS 14.7. Natomiast niecałe 2% korzysta z niej na systemie iOS 13. „Najpopularniejszym” starszym systemem jej iOS 13.6 - 0,5% wśród wszystkich urządzeń Apple z mObywatelem.

W przypadku Androida dane te wyglądają zupełnie inaczej. Niemal 3/4 użytkowników tej aplikacja ma ją zainstalowane na telefonach z dwoma ostatnimi systemami - Android 10 oraz wersji 11. Odpowiednio 36,6 oraz 37,7 procent. Najstarszym systemem na którym działa wspominana wyżej aplikacja to Android 6.

Przy pomocy wspomnianego wyżej programu można już między innymi potwierdzić status studenta/ucznia, odebrać paczkę na poczcie, zagłosować w wyborach, potwierdzić swoją tożsamość w pociągach InterCity, skorzystać z eRecepty, pokazać dowód rejestracyjny samochodu, kartę pojazdu, po twierdzenie polisy OC czy wyświetlić Unijny Certyfikat Covid. Istnieje możliwość wykorzystania jej również do pokazania Małopolskiej Karty Aglomeracji.

Aplikację mObywatel można pobrać za darmo z App Store.