W październiku ubiegłego roku Apple nawiązało współpracę z Jonem Stewartem, amerykańskim dziennikarzem i komikiem znanym przede wszystkim z programu „The Daily Show", którego był gospodarzem przez 16 lat. Już w przyszłym tygodniu w Apple TV+ pojawi się jego nowy program, zatytułowany „The Problem with Jon Stewart". Dziś opublikowano nowy zwiastun, pokazujący jego krótkie fragmenty.

„The Problem with Jon Stewart" będzie programem satyryczno-publicystycznym kręconym z udziałem publiczności, koncentrującym się na bieżących sprawach i ważnych wydarzeniach ze świata. Każdy odcinek ma trwać godzinę i być poświęcony w całości jednemu tematowi. Jon Stewart będzie zarówno prowadzącym jak i jednym z producentów programu. W produkcję zaangażowani są też m.in. były prezes HBO Richard Plepler, Brinda Adhikari („CBS Evening News"), Chelsea Devantez (m.in. „Bless This Mess" i „The Gong Show") oraz Lorrie Baranek (m.in. „MTV Unplugged" i „The President Show").

Premierę pierwszego odcinka „The Problem with Jon Stewart" zapowiedziano na 30 września, a kolejne będą publikowane co tydzień w czwartek (będzie to więc pierwszy program z Apple TV+ odstępujący od tradycyjnych już dla tej usługi piątkowych premier). Tego samego dnia Apple opublikuje też pierwszy odcinek oficjalnego podcastu, w którym rozwijane będą tematy poruszane w programie.