W najnowszym wydaniu newslettera Power On, którego autorem jest Mark Gurman, znalazły się nowe informacje na temat kolejnych produktów marki Apple.

Analityk twierdzi, że jeszcze w tym roku firma zaprezentuje nowe MacBooki Pro i słuchawki AirPods, ale będą to ostatnie urządzenia. Kolejne nowości pojawią się dopiero w przyszłym roku.

W 2022 roku firma Apple planuje wprowadzić do sprzedaży kilka nowych produktów. Będą to między innymi słuchawki AirPods Pro, przeprojektowany iPad Pro oraz Mac Pro i MacBook Air z procesorem Apple Silicon oraz aż trzy nowe modele zegarków Apple Watch.

Nowe douszne słuchawki serii Pro mają być wyposażone w czujniki ruchu, które monitorować będą kondycję fizyczną użytkownika. Firma testuje także nową konstrukcję słuchawek, która charakteryzuje się brakiem trzonków.

Nowy iPad Pro obsługiwać ma bezprzewodowe ładowanie, dzięki zastosowaniu szklanego panelu z tyłu. Będzie też funkcja ładowania zwrotnego, co pozwoli na ładowanie słuchawek AirPods energią zgromadzoną w akumulatorze tabletu.

Możliwe też, że w przyszłym roku na rynku pojawią się pierwsze okulary AR/VR marki Apple. Będzie to podstawowa wersja tego urządzenia. Pełnoprawne okulary obsługujące technologię rozszerzonej rzeczywistości mają pojawić się najpóźniej za cztery lata.

Źródło: MacRumors