Television Critics Association Awards to nagrody telewizyjne rozdawane od 1985 przez amerykańsko-kanadyjskie stowarzyszenie TCA, zrzeszające krytyków telewizyjnych, dziennikarzy i publicystów. Wczoraj ogłoszono zwycięzców tegorocznej edycji. Serial „Ted Lasso" z Apple TV+ otrzymał trzy statuetki.

„Ted Lasso" to serial komediowy opowiadający o trenerze futbolu amerykańskiego z Kansas, który przeprowadza się do Anglii by rozpocząć nową karierę jako trener piłki nożnej, mimo iż nie ma zielonego pojęcia o tym sporcie. Stowarzyszenie Television Critics Association przyznało mu tytuły programu roku i najlepszego nowego programu oraz nagrodę za wybitne osiągnięcie w dziedzinie komedii.

„Ted Lasso" to obecnie jeden z najlepiej ocenianych i najczęściej nagradzanych seriali z Apple TV+. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zdobył on już m.in. Złotego Globa (pierwszego w historii Apple TV+), nagrodę Gildii Aktorów Filmowych, trzy nagrody Critics Choice Awards oraz dwie nagrody Amerykańskiej Gildii Scenarzystów. Serial ten otrzymał też w tym roku aż 20 nominacji do prestiżowych nagród Emmy. O tym, ile uda mu się ich ostatecznie zdobyć, dowiemy się już 19 września.

Źródło: Apple