Zgodnie z niektórymi przeciekami Apple zaprezentowało dzisiaj zupełnie nowy model iPada mini. Na to od wielu lat czekali użytkownicy mniejszych tabletów tej firmy.

Nowy iPad Mini wyposażony jest w ekran Liquid Retina Display z technologią True Tone i o przekątnej liczącej 8,3". Ekran w nowym iPadzie ma jasność na poziomie 500 nitów i wspiera standard Wide Color. iPad mini ma być o 40% szybszy jeśli chodzi o normalne operacje i o 80% szybszy w przypadku generowania grafiki.

Urządzenie wyposażone jest w port USB-C dzięki czemu będzie można do niego podłączyć wiele akcesoriów. Oznacza to także, że Apple powoli odchodzi o złącza Lightning.

Nowy iPad mini wyposażony jest w tylny aparat o matrycy liczącej 12 megapikseli i obiektywie o świetle F/1.8 i funkcji Smart HDR. Przedni aparat posiada obiektyw ultra wide i matrycę 12 megapikseli. Wspiera on funkcję Center Stage.

Nowy iPad mini dostępny jest w przedsprzedaży w cenie od 2599 zł (wersja tylko WiFi). W oficjalnej sprzedaży powinien pojawić się w przyszłym tygodniu.