Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami z czerwcowej konferencji WWDC Apple udostępniło wreszcie testową wersję aplikiacji Test Flight pozwalającej na udział w beta testach różnych programów udostępnianych w ten sposób przez deweloperów.

Usługa TestFlight, wraz z dedykowaną aplikacją dla iOS istnieje od wielu lat. Później została ona kupiona przez Apple i stała się oficjalnym środowiskiem testowym aplikacji dla iOS, iPadOS, watchOS i tvOS. Na jej rozszerzenie o system macOS trzeba było czekać bardzo długo. Ostatecznie, wraz z premierą macOS Monterey będzie ona dostępna dla wszystkich.

Dzięki niej deweloperzy tworzący aplikacje dla macOS zyskają wygodne narzędzie do dystrybucji wersji testowych swoich programów i informacji zwrotnych ze strony testujących je użytkowników.

Na obecną chwilę TestFlight dla Maca dostępny jest w wersji beta i można pobrać go po zalogowaniu na konto deweloperskie w części serwisu webowego Apple przeznaczonego właśnie dla programistów. Przyznam też, że jeszcze nie mam na sowjej liście żadnych beta wersji aplikacji dla Maca, by móć przetestować jego działanie. Już pod koniec tego tygodnia powinienem jednak wypuścić nową wersję beta mojej aplikacji Eter w wersji dla Maca, będzie więc okazaj by sprawdzić, jak działa TestFlight na tej platformie.