W czerwcu bieżącego roku Apple zapowiedziało, iż serial „Fundacja", będący jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji powstających na potrzeby Apple TV+, będzie miał swoją premierę już 24 września. Dziś na oficjalnym kanale wspomnianej usługi w serwisie YouTube pojawił się nowy zwiastun tej produkcji.

„Fundacja" będzie serialem science-fiction bazującym na kultowym cyklu powieści autorstwa Isaaca Asimova, przedstawiających losy Galaktycznego Imperium na przestrzeni setek lat. Będzie to pierwsza udana próba zekranizowania tych książek. Wcześniej do tematu podchodziły m.in. takie wytwórnie jak New Line Cinema, Columbia Pictures i HBO, jednak żadnej z nich nie udało się ukończyć projektu. Nie dziwi więc, że fani pierwowzoru wiążą duże nadzieje z adaptacją stworzoną na potrzeby Apple TV+, za którą odpowiada David Goyer - reżyser i scenarzysta znany m.in. za sprawą filmów „Mroczny Rycerz", „Batman kontra Superman" i „Mroczne Miasto". W udzielonym niedawno wywiadzie zdradził on, że jest to jedno z największych, ale też najbardziej ryzykownych przedsięwzięć w dotychczasowej historii Apple TV+, a średni budżet przypadający na dwa odcinki przewyższa niektóre duże, hollywoodzkie filmy, przy których miał okazję pracować.

24 września w katalogu Apple TV+ opublikowane zostaną trzy z dziesięciu odcinków pierwszego sezonu serialu „Fundacja". Kolejne będą dodawane co tydzień w piątek.