N3V Games to australijskie studio znane przede wszystkim za sprawą serii symulatorów Trainz. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od dziś z App Store można pobrać jej nową mobilną odsłonę, zatytułowaną Trainz Simulator 3.

Trainz Simulator 3 podobnie jak poprzednie tytuły z tej serii pozwala nam wcielić się w maszynistę kierującego pociągiem. Gra oferuje 14 rodzajów lokomotyw (od zabytkowych parowych aż po nowoczesne modele elektryczne), 54 rodzaje wagonów (zarówno pasażerskie jak i towarowe), 4 obszary do zwiedzenia (Góry skaliste, Stany Zjednoczone, Europa i Australia) oraz dwa tryby sterowania pociągiem (realistyczny i uproszczony). Oprócz samodzielnego kierowania maszyną gracz może także zarządzać całą siecią połączeń kolejowych, wydając polecenia maszynistom sterowanym przez sztuczną inteligencję. Twórcy zapowiedzieli też, że jakiś czas po premierze zamierzają stopniowo wprowadzać w grze dodatkowe funkcje, takie jak tryb dla wielu graczy oraz edytor map.

Gra Trainz Simulator 3 jest dostępna do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 37,99 zł. Mimo iż jest to tytuł płatny oferuje on też opcjonalne mikropłatności, pozwalające m.in. dokupić dodatkowe lokomotywy.

Pobierz z App Store