Słuchawki gamingowe to stale rozwijający się segment rynku audio, ważny zarówno dla graczy jak i producentów, m.in. Audio-Techniki. Firma ta ma już kilka modeli takich słuchawek w swojej ofercie. Ja ostatnio miałem okazję testować model ATH-PDG1a.

To co na zewnętrz

Muszę przyznać, że tym razem Audio-Technica zaskoczyła mnie zmianą pewnego ustalonego od lat designu. Słuchawki wyglądają inaczej, niż gamingowy model ATH G1WL, który opisywałem na MyApple pół roku temu. Przede wszystkim są to kolory, a dokładnie bardziej rzucające się w oczy połączenie szarości, czerni z czerwienią. Zwraca uwagę także górna powierzchnia słuchawek – szara kratka przypominająca plaster miodu z czerwonym logo Audio-Techniki oraz czerwone logo i napis na górnym obszyciu pałąka. ATH-PDG1a to słuchawki nauszne z poduszkami, które obejmą nawet duże uszy. Same poduszki obszyte są welurową tkaniną.

Podłączenie

ATH-PDG1a to słuchawki przewodowe. W komplecie znalazły się dwa przewody - fabrycznie podłączony do słuchawek cieńszy, który sprawdzi się podczas korzystania ze słuchawek np. podczas słuchania muzyki i połączeniu do urządzeń mobilnych (a przynajmniej tych, które jeszcze mają gniazdo mini jack) oraz drugi, grubszy ze zintegrowanym mikrofonem na giętkim pałąku. Ten przewód przeznaczony jest przede wszystkim do grania. Oba kable wyposażone są w piloty sterowania. Pilot w cieńszym kablu pozwala na sterowanie odtwarzaniem muzyką W przypadku grubszego kabla pilot wyposażony jest w klasyczny obrotowy potencjometr do regulacji głośności oraz włącznik mikrofonu. W komplecie znalazła się także przejściówka rozdzielająca kabel na dwa osobne: słuchawkowy i mikrofonowy.

Brzmienie

Audio Technica to marka znana z dobrego brzmienia. Dba więc o nie nie tylko w przypadku słuchawek skierowanych do melomanów czy audiofilów, ale także tych, skierowanych do graczy. ATH-PDG1 to słuchawki o konstrukcji otwartej, dzięki czemu cechują się zrównoważonym brzmieniem. Poszczególne instrumenty są dobrze odseparowane, z dobrze słyszalnymi niuansami i detalami, a to dzięki przestrzennej scenie dźwiękowej z całkiem sporą dozą powietrza, co jest też pewnym znakiem rozpoznawczym wielu słuchawek tej marki. Jeśli zaś chodzi o gry, to jakość oferowanego dźwięku pozwala na pełne zanurzenie się w wirtualną rzeczywistość. W słuchawkach ATH-PDG1 usłyszeć można każdy szczegół gry, od odgłosu kroków zbliżającego się przeciwnika, po ryczący tłum na stadionie sportowym. Wspomniane zalety czynią z tej słuchawki uniwersalny model, który sprawdza się zarówno w grach (świetnie sprawdziły się m.in. w Counter Strike’u) jak i przy słuchaniu muzyki.

Słuchawki ATH-PDG1a dostępne są w sieci salonów Top Hi-Fi & Video Design w cenie 699 zł.