N3V Games to australijskie studio znane przede wszystkim za sprawą serii symulatorów Trainz. Niedawno zapowiedziano jej kolejną odsłonę przeznaczoną na urządzenia mobilne, zatytułowaną Trainz Simulator 3.

Trainz Simulator 3 podobnie jak poprzednie tytuły z tej serii pozwoli nam wcielić się w maszynistę kierującego pociągiem. Gra będzie oferować 14 rodzajów lokomotyw (od zabytkowych parowych aż po nowoczesne modele elektryczne), 54 rodzaje wagonów (zarówno pasażerskie jak i towarowe), 4 obszary do zwiedzenia (Góry skaliste, Stany Zjednoczone, Europa i Australia) oraz dwa tryby sterowania pociągiem (realistyczny i uproszczony). Oprócz samodzielnego kierowania maszyną gracz będzie mógł też zarządzać całą siecią połączeń kolejowych, wydając polecenia maszynistom sterowanym przez sztuczną inteligencję. Twórcy zapowiedzieli też, że jakiś czas po premierze zamierzają stopniowo wprowadzać w grze dodatkowe funkcje, takie jak tryb dla wielu graczy oraz edytor map.

Premierę gry Trainz Simulator 3 w wersji dla iOS zaplanowano na 18 sierpnia, jednak już teraz można zamówić ją w App Store w przedsprzedaży w cenie 37,99 zł. Warto jednak zauważyć, że chociaż jest to tytuł płatny, opis w App Store wskazuje na to, iż będą w nim dostępne również opcjonalne mikropłatności. Na razie nie wiadomo, na czym będą polegać, jednak najbardziej prawdopodobna wydaje się możliwość dokupywania w przyszłości nowych lokomotyw i innych dodatków.

Pobierz z App Store