Carmageddon, jeden z hitów sprzed lat, pojawi się w wersji dla iOS. Premiera gry ma się odbyć już latem tego roku, ale to nie jedyna dobra wiadomość.

Carmageddon to bardzo niekonwencjonalna gra wyścigowa. Rozgrywka polegała na pokonaniu 5 przeciwników w rajdach autami po centrach miast. O ile sam cel nie był niczym wyjątkowym, o tyle droga do jego osiągnięcia była nieco inna niż w tradycyjnych wyścigach. Zwycięstwo zapewniało nie tylko dotarcie do mety przed przeciwnikami, ale również całkowite zniszczenie ich aut, rozjeżdżając po drodze całe masy przechodniów.

Choć gra powstała 15 lat temu, nadal ma swoich fanów, a już wkrótce, dzięki serwisowi Kickstarter, powstanie jej kolejna część. Ponadto już coraz mniej czasu dzieli graczy od pojawienia się wersji na iOS, której trailer znajduje się poniżej:

Drugą dobrą wiadomością jest fakt, że w dniu premiery w App Store gra będzie dostępna całkowicie za darmo. Później cena zostanie zmieniona, także bądźcie czujni.

A czy Wy macie jakieś ulubione tytuły sprzed lat, w które chcielibyście zagrać jeszcze raz na swoich iPhone'ach i iPadach? A może jest wśród nich właśnie Carmageddon? Czekamy na Wasze komentarze.

Źródło: TUAW