Początkowo nowe klawiatury Apple wyposażone w Touch ID były dostępne jedynie przy zakupie 24-calowego iMaca. Sytuacja uległa jednak zmianie i od teraz można taką klawiaturę zamówić oddzielnie.

W przypadku klawiatury krótszej została ona wyceniona na 749 zł, natomiast model z polem numerycznym to wydatek 899 złotych. W zestawie z klawiaturą dołączony jest kabel ze złączami Lightning oraz USB-C.

Klawiatura Magic Keyboard jest teraz dostępna z czytnikiem Touch ID, który szybko i bezpiecznie uwierzytelnia Cię przy logowaniu i zakupach. Na klawiaturze Magic Keyboard z Touch ID pisze się wyjątkowo wygodnie i precyzyjnie. Klawiatura jest też bezprzewodowa i ma nieprawdopodobnie wydajny wbudowany akumulator, który po naładowaniu zasila ją przez cały miesiąc. A nawet dłużej¹. Automatycznie łączy się w parę z komputerem Mac, więc od razu możesz zabrać się do pracy. Do tego wyposażono ją w tkany przewód z USB-C na Lightning umożliwiający jej parowanie i ładowanie poprzez podłączenie do portu USB-C w Macu.

Touch ID działa jedynie w komputerach napędzanych autorskim procesorem Apple. Dodatkowo nowe różne wersje kolorystyczne przeznaczone są jedynie dla klientów, którzy kupią 24-calowego iMaca. W przypadku niezależnych akcesoriów są one dostępne w kolorze szarym.