Apple udostępniło najnowsze wersje systemów iOS/iPadOS oraz macOS Big Sur. Zostały one oznaczone odpowiednio jako build 18G82 oraz 20G80. Dla bezpieczeństwa Waszych danych, przed wgraniem systemów, zalecamy wykonanie kopii zapasowych.

Aktualizację do iOS/iPadOS 14.7.1 można pobrać oraz zainstalować bezpośrednio z poziomu urządzenia. W tym celu należy udać się do Ustawień telefonu/iPada, wejść w Ogólne oraz w Uaktualnienia. Na koniec trzeba wcisnąć Pobierz i instaluj. Drugim sposobem jest podłączenie urządzenia do komputera, uruchomienie Findera, wybranie z listy iPhone'a/iPada, a następnie kliknięcie w Ogólne, wybranie Sprawdź uaktualnienia oraz zaakceptowanie.

iOS 14.7.1 naprawia problem uniemożliwiający modelom iPhone'a z Touch ID odblokować połączonego w parę Apple Watch przy użyciu funkcji Odblokuj z iPhone'a. To uaktualnienie zawiera także ważne poprawki zabezpieczeń i jest zalecane dla wszystkich użytkowników.

W przypadku macOS i w celu pobrania najnowszej wersji systemu należy wejść do ustawień systemowych, a następnie w zakładce Uaktualnienia odświeżyć kartę i pobrać system.

macOS Big Sur 11.5.1 zawiera ważne poprawki zabezpieczeń i jest zalecane dla wszystkich użytkowników.