Ostatnie doniesienia sugerują, że najnowszy iPad Mini może być jednym z najciekawszych produktów zaprezentowanych w tym roku przez Apple. Całkowicie zmieniona konstrukcja, wsparcie dla Apple Pencil, ekran typu edge to edge oraz złącze Smart Connector.

Jednak wielką niewiadomą pozostaje kwestia rodzaju zastosowanego wyświetlacza. Według dziennikarzy DigiTimes, którzy powołują się na swoje źródła Apple w nowym tablecie zamierza zastosować ekran mini-LED.

Natomiast innego zdania jest między innymi analityk Ross Young oraz Jon Prosser. Twierdzą oni, że w tym roku w ofercie amerykańskiego producenta nie zobaczymy małego iPada wyposażone w taki rodzaj wyświetlacza.

Zastosowanie paneli mini-LED zwiększy kontrast, zapewni lepsze odwzorowanie barw oraz jasność matrycy. To wszystko ma być możliwe przy mniejszym zapotrzebowaniu na energię. Aktualnie jedynym tabletem z takim panelem jest najnowszy, 12,9-calowy iPad Pro.

Mało prawdopodobnym wydaje się, że Apple wykorzysta ten rodzaj wyświetlacza w iPadzie Mini, szczególnie patrząc na problemy produkcyjne oraz dostawy tych ekranów z którymi boryka się firma.

Źródło: MacRumors oraz FPT