Wingspan to popularna gra planszowa, w Polsce znana pod nazwą Na skrzydłach, której pierwsze wydanie trafiło na rynek w 2019 roku. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w App Store pojawiła się niedawno jej cyfrowa adaptacja.

W grze Wingspan wcielamy się w rywalizujących między sobą obserwatorów ptaków. Naszym celem jest uzyskanie jak najwyższej liczby punktów, które zdobywamy m.in. zagrywając zebrane karty ptaków i wypełniając wylosowane zadania. Każdy ptak ma pewne unikatowe właściwości, które mogą pomóc nam uzyskać przewagę nad przeciwnikami. W trakcie gry możemy jednak wyłożyć na stół ograniczoną liczbę kart, a im więcej ich już posiadamy, tym więcej będzie kosztować nas wykładanie kolejnych. Z każdą kolejną rundą zmniejsza się też liczba dostępnych nam akcji. Kluczem do sukcesu jest więc umiejętne wybieranie wykładanych przez nas kart ptaków, tak by ich specjalne umiejętności jak najlepiej współgrały ze sobą, oraz zagrywanie ich w odpowiedniej kolejności.

Gra Wingspan w wersji dla iOS dostępna jest do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 47,99 zł. Jest to tytuł typu premium, w którym nie znajdziemy żadnych dodatkowych mikropłatności. Gra Wingspan jest dostępna również w wersji dla macOS. Można ją nabyć m.in. w sklepie Steam, gdzie kosztuje obecnie 48,23 zł.

Pobierz z App Store