W październiku ubiegłego roku Apple nawiązało współpracę z Jonem Stewartem, amerykańskim dziennikarzem i komikiem znanym przede wszystkim z programu „The Daily Show", którego był gospodarzem przez 16 lat. Dziś opublikowano pierwszy oficjalny zwiastun jego nowego satyrycznego programu publicystycznego, który ma już niedługo pojawić się w Apple TV+.

„The Problem with Jon Stewart", bo taki tytuł będzie nosić wspomniana produkcja, ma być programem koncentrującym się na bieżących sprawach i ważnych wydarzeniach ze świata. Każdy odcinek ma trwać godzinę i być poświęcony w całości jednemu tematowi. Jon Stewart będzie zarówno prowadzącym jak i jednym z producentów. Opublikowany wczoraj krótki skecz promujący ten program wyraźnie sugeruje, iż będzie to jak dotąd najbardziej kontrowersyjna produkcja z Apple TV+. Jego tematem przewodnim jest kosmiczny wyścig miliarderów w rakietach przypominających kształtem ich genitalia. Stewart bardzo dosadnie nabija się w nim z Jeffa Bezosa, Elona Muska, Richarda Bransona i Marka Zuckerberga, stawiając przy tym na żarty niezbyt wysokich lotów. Biorąc pod uwagę, jak ostrożnie Apple podchodziło do tej pory do treści publikowanych w Apple TV+, taki zwiastun jest dość zaskakujący. Warto jednak zauważyć, że został on opublikowany na prywatnym koncie Stewarta, a nie oficjalnym koncie Apple TV+, oraz że nie znajdziemy w nim żadnego logo Apple. Może to oznaczać, że zwiastun to niezależny projekt Stewarta, z którym Apple nie chciało mieć nic wspólnego, zaś sam program będzie już nieco „grzeczniejszy".

Program „The Problem with Jon Stewart" ma pojawić się w katalogu Apple TV+ we wrześniu. Będzie on kręcony z udziałem publiczności. Prace nad pierwszymi odcinkami ruszyły w ubiegłym tygodniu.