W sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat kolejnej generacji iPhone’a SE. Według raportu w serwisie Nikkei Asia, smartfon pojawi się w pierwszej połowie 2022 roku i będzie wyglądać bardzo podobnie do bieżącego modelu.

Urządzenie ma być wyposażone w procesor A15, który pojawi się także w iPhone’ach serii 13. Nieco inne doniesienia opublikowane zostały wczoraj.

Nowy SE obsługiwać będzie sieć 5G. Będzie on wyposażony w modem Qualcomm X60. Poza tym, smartfon nadal posiadać będzie 4,7-calowy wyświetlacz LCD. Prawdopodobne jest także, że Apple zdecyduje się kontynuować wykorzystanie przycisku Home z czytnikiem linii papilarnych Touch ID.

W raporcie można znaleźć także informacje dotyczące przyszłorocznej linii smartfonów marki Apple, które zaprezentowane zostaną jesienią. Firma zrezygnować ma z modelu mini, który podobno sprzedaje się bardzo słabo. iPhone’y dostępne będą zatem w dwóch rozmiarach - 6,1 oraz 6,7 cala. Dotyczyć to ma zarówno linii Pro jak i standardowej. Ostateczne projekty oraz szczegółowe specyfikacje przyszłorocznych modeli podobno nie są jeszcze dostępne.

Źródło: MacRumors