Na przestrzeni kilku ostatnich lat Apple nawiązało współpracę z wieloma wytwórniami filmowymi i telewizyjnymi, które tworzą teraz treści na potrzeby usługi Apple TV+. Jak donosi serwis Deadline, do tego grona dołączyła właśnie wytwórnia Hyperobject Industries kierowana przez Adama McKaya.

Adam McKay to amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy znany m.in. za sprawą oscarowego „Big Short", „Vice", „Ant-Man" oraz filmów z serii „Legenda Telewizji". W 2019 roku założył on własną wytwórnię Hyperobject Industries, która początkowo współpracowała głównie z HBO, produkując na potrzeby tej telewizji m.in. popularny serial „Sukcesja" i film dokumentalny „Q: Into the storm". Kontrakt z Apple dotyczy jednak produkcji pełnometrażowych filmów fabularnych. W ramach tej umowy Apple ma być informowane jako pierwsze o nowych projektach tego typu i będzie miało pierwszeństwo przy ich zakupie.

Wśród innych wytwórni, z którymi Apple nawiązało podobną współpracę, można znaleźć m.in. Appian Way Productions, założone przez Leonarda DiCaprio, Sikelia Productions, założone przez Martina Scorsese oraz Scott Free Productions, założone przez Ridleya Scotta. Apple podpisało też kontrakt na wyłączną współpracę z Alfonso Cuarónem - reżyserem filmów „Roma" i „Grawitacja" - oraz należącą do niego wytwórnią Esperanto Filmoj.

Źródło: Deadline