Jak informują redaktorzy 9To5Mac w tym roku może zadebiutować nowy iPad Mini. Jeżeli przedstawione informacje się potwierdzą, to tablet ten może okazać się jednym z ciekawszych produktów zaprezentowanych w 2021 roku.

Według nich nowy iPad Mini ma się cechować przeprojektowaną konstrukcją, która będzie napędzana przez procesor A15 wyprodukowany w 5-nm procesie technologiczny. W tym miejscu warto dodać, że ten sam czip ma być wykorzystany również w najnowszych iPhone'ach.

Nowy iPad wewnętrznie oznaczony jako J310 ma mieć wbudowany port USB-C oraz złącze Smart Connector. Dzięki tej zmianie do tabletu będzie można podłączyć między innymi klawiaturę Magic Keyboard - o ile Apple wprowadzi odpowiednią wersję do sprzedaży.

W 10,2-calowym iPadzie - J181 - Apple zamierza wykorzystać procesor A13. Firma pracuje również nad procesorem A15X, który może trafić na przykład do iPada Air.

Wcześniej pojawiały się już informacje dotyczące przeprojektowanego iPada Mini. Niektóre z nich sugerowały, że tablet może mieć 9-calowy obszar roboczy.

Źródło: 9To5Mac