Oprócz nowych systemów iOS/iPadOS oraz macOS pojawiły się również aktualizacje dla tvOS, watchOS oraz dla głośników HomePod.

W celu rozpoczęcia procesu aktualizacji watchOS należy w iPhonie uruchomić aplikację Watch, wejść odpowiednio w Ogólne i Uaktualnienia. Żeby wgrać aktualizację, trzeba podłączyć zegarek do ładowarki i mieć naładowany akumulator w co najmniej 50 procentach. Aktualizacja dostępna jest również z poziomu zegarka. W tym celu trzeba wejść odpowiednio w Ustawienia, Ogólne oraz Uaktualnienia oprogramowania.

Natomiast w celu instalacji najnowszego systemu tvOS należy wejść odpowiednio w Ustawienia, System, Uaktualnienia a następnie wybrać Uaktualnij oprogramowanie. Po chwili powinna pojawić się informacja o nowej wersji i wtedy wystarczy je pobrać i zainstalować.

Najnowsze wersje zawierają ogólne poprawki wydajności oraz stabilności. W przypadku watchOS 7.6 wprowadzono obsługę EKG oraz powiadomienia o niskim poziomie tętna w kolejnych krajach. Natomiast oprogramowanie dla HomePod wprowadza możliwość zarządzania minutnikiem bezpośrednio w aplikacji Dom dla iPhone'a oraz iPada.