Czas na kolejną prywatę, ale tym razem nie związaną z żadną z moich aplikacji w App Store (przypomnę tylko, że są dwie: Eter i Negative). Jak pewnie część z Was, drodzy czytelnicy, wie, od ponad czterech lat uczę za darmo programowania w Swift dzieci w szkole podstawowej w Łodzi (więcej pisałem o tym ponad cztery lata temu na MyApple).

Jest mi niezmiernie miło zaprosić Wasze dzieci na cykl darmowych, weekendowych zajęć z podstaw programowania w Swift właśnie z wykorzystaniem Swift Playgrounds w Warszawie w autoryzowanym serwisie Helpi.

Zajęcia prowadzone będą w każdą sobotę. Chcemy, by pierwsze grupy wystartowały już 24 lipca. W sprawie kursów możecie kontaktować się pod adresem: programujemy@helpi.pl.

Poniżej załączam informację prasową przygotowaną przez Helpi:

Dzieci kodują z Helpi - ruszają weekendowe lekcje programowania dla dzieci w autoryzowanym serwisie Apple w Warszawie

W Helpi, warszawskim autoryzowanym serwisie Apple, służymy pomocą i dbamy o Wasze urządzenia tej marki. Chcemy być jednak nie tylko serwisem, ale i częścią społeczności, w której aktywnie będziemy działać, m.in. poprzez edukację. A ponieważ w Helpi wierzymy, że umiejętność programowania w obecnych czasach jest czymś niezmiernie cennym i potrzebnym, a samo kodowanie pozytywnie wpływa na przebieg procesu myślowego (jest swoistą gimnastyką dla mózgu, podczas gdy komputer - jak nazwał go Steve Jobs - jest dla niego rowerem), postanowiliśmy ruszyć z darmowymi, weekendowymi lekcjami kodowania dla dzieci i młodzieży.

Darmowe kursy programowania dla dzieci i młodzieży w języku Swift (wykorzystywanym do tworzenia aplikacji na wszystkie platformy Apple) poprowadzi Krystian "MacKozer" Kozerawski, wieloletni bloger i redaktor naczelny MyApple.pl, a także programista i edukator. Krystian od niemal pięciu lat uczy programowania dzieci właśnie w języku Swift. Wychował już kilku młodych programistów, którzy tworzą swoje własne aplikacje.

Kurs bazuje na najlepszej - naszym zdaniem - aplikacji uczącej programowania - Swift Playgrounds dla iPada i Maca. W ramach kursu dzieci nauczą się podstawowych pojęć programistycznych, od tworzenia własnych funkcji (metod), pętli (for), instrukcji warunkowych (if), pętli warunkowych (while), korzystania ze zmiennych i stałych oraz podstaw programowania obiektowego. Zajęcia odbywać się będą co sobotę w grupach sześcioosobowych i trwać będą pełną godzinę zegarową.

Darmowe kursy kodowania dla dzieci, w zależności od grupy trwać będą 6 - 7 tygodni. Własny sprzęt nie jest wymagany - zapewniamy iPady z aplikacją Swift Playgrounds. Planujemy start pierwszych grup już 24 lipca.

Programowanie uczy logicznego myślenia, a umiejętność ta zapewni Waszym dzieciom dobry start w przyszłość i otworzy im drzwi na świat!

Jeśli twoje dziecko chciałoby rozpocząć przygodę z programowaniem, zgłoś się do nas wysyłając maila na adres programujemy@helpi.pl wraz z imieniem, nazwiskiem oraz wiekiem przyszłego młodego programisty.