Punishing: Gray Raven to gra typu action RPG ciesząca się ogromną popularnością w Japonii i Chinach. Odpowiedzialne za nią studio Kuro Game zapowiedziało niedawno, iż już niedługo zostanie ona udostępniona również w krajach europejskich.

Punishing: Gray Raven przedstawia ponurą wizję przyszłości, w której pandemia doprowadziła do wymarcia prawie całego życia na Ziemi, a władzę nad planetą przejęły inteligentne maszyny. Ostatnie niedobitki ludzkiej rasy schroniły się na stacji kosmicznej, z której planują odbicie swojego dawnego domu. Gracz wciela się w dowódcę elitarnego oddziału cyborgów stworzonych by pomóc odzyskać władzę nad Ziemią. Esencję rozgrywki stanowi tu walka, w której, jak przystało na action RPG, liczy się zarówno refleks gracza jak i ekwipunek, statystyki i umiejętności specjalne kierowanej przez niego postaci. Punishing: Gray Raven może też pochwalić się całkiem imponującą (jak na standardy gier mobilnych) oprawą graficzną, przypominającą trochę popularny Genshin Impact, ale utrzymaną w znacznie poważniejszej i bardziej mrocznej stylistyce sci-fi.

Europejską premierę gry Punishing: Gray Raven zaplanowano na 16 lipca. Będzie to tytuł typu freemium, dostępny do pobrania za darmo, lecz oferujący opcjonalne mikropłatności.