Oryginalna wersja gry Trials of Mana miała swoją premierę w 1995 roku i była dostępna na konsoli Super Famicon wyłącznie w języku japońskim. W 2020 doczekała się ona remake'u, który oprócz wielu zmian i usprawnień wprowadził również angielską wersję jęzkową. Odpowiedzialna za ten tytuł firma Square Enix zapowiedziała niedawno, iż już niedługo trafi on również na urządzenia z iOS.

Trials of Mana to japońska gra RPG, wyróżniająca się na tle innych podobnych gier z lat dziewięćdziesiątych zręcznościowym systemem walki oraz możliwością wybrania jednej z sześciu startowych postaci, wpływającą na fabułę gry. Remake różni się od oryginału przede wszystkim oprawą wizualną i systemem sterowania. Dwuwymiarowy, pikselowy świat zastąpiono grafiką trójwymiarową, zachowującą jednak stylistykę pierwowzoru. Projektanci nowej wersji postanowili też jak najwierniej odtworzyć fabułę, świat gry i mechanikę rozgrywki, przez co tytuł ten mimo nowoczesnej oprawy graficznej może sprawiać wrażenie nieco przestarzałego i niezbyt przyjaznego dla nowych graczy.

Premierę gry Trials of Mana w wersji dla iOS zaplanowano na 15 lipca. Już teraz można nabyć ją w App Store w przedsprzedaży w cenie 114,99 zł. Będzie to tytuł premium, w którym nie znajdziemy żadnych mikropłatności.

Pobierz z App Store