Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Apple udostępniło publiczne, testowe wersje systemów iOS 15, iPadOS 15, macOS 12, watchOS 8 oraz tvOS 15. Dla bezpieczeństwa Waszych danych, przed wgraniem systemów, zalecamy wykonanie kopii zapasowych.

W celu instalacji publicznej wersji iOS/iPadOS oraz watchOS należy zarejestrować się (zalogować) na odpowiedniej stronie w serwisie internetowym Apple, pobrać specjalny profil, a następnie zaktualizować system do wersji testowej. Całość warto zrobić z poziomu urządzenia mobilnego.

Należy pamiętać, że w przypadku systemu watchOS po zainstalowaniu najnowszej wersji, nie będzie można powrócić do poprzedniej, stabilnej wersji - watchOS 7.5.

Przy macOS 12 trzeba pobrać profil - macOS Public Beta Access Utility - a następnie betę systemu.

Natomiast w przypadku tvOS należy w przeglądarce internetowej kliknąć w you can enroll your Apple TV. Następnie w ustawieniach Apple TV zalogować się do swojego konta, wejść do opcji aktualizacji i wybrać Get Public Beta Update. Na koniec należy podążać za pojawiającymi się etapami. Jeżeli opcja automatycznej instalacji jest wyłączona to należy wejść w ręczne wyszukiwanie aktualizacji.