W serwisie DigiTimes pojawiły się doniesienia o tym, że Apple boryka się z problemami dotyczącymi podaży ekranów mini-LED, które wykorzystywane są w najnowszych modelach iPadów Pro. Firma rozpoczęła podobno poszukiwania kolejnych dostawców tych komponentów.

Obecnie jedynym dostawcą takich ekranów jest firma Taiwan Surface Mounting Technology (TSMT). Okazuje się jednak, że pojawiły się obawy, iż firma ta może nie sprostać popytowi na nowe modele iPadów. Co więcej, wysoce prawdopodobne jest, że jeszcze w tym roku pojawi się MacBook Pro, który wyposażony będzie w ekran mini-LED, co sprawi, że zapotrzebowanie będzie jeszcze większe.

Warto przypomnieć, że już jakiś czas temu pojawiły się doniesienia o tym, że Apple montować będzie w swoich tabletach ekrany OLED. Pierwszym modelem ma być przyszłoroczny iPad Air. Analitycy twierdzą, że w niedalekiej przyszłości na rynku równolegle dostępne będą tablety i komputery z ekranami OLED i mini-LED. Obie grupy urządzeń skierowane będą do innych grup klientów. Prawdopodobnie jest to także sposób na poradzenie sobie z niedoborem wyświetlaczy mini-LED.

Źródło: MacRumors