Pierwsza wersja gry Baba Is You została stworzona w 2017 roku podczas konkursu Nordic Game Jam przez niezależnego fińskiego dewelopera Arviego Teikariego. W 2019 wydał on bardziej dopracowaną edycję, dostępną na komputerach PC i konsoli Nintendo Switch, która została bardzo dobrze przyjęta przez graczy i recenzentów. Teraz tytuł ten trafił również na urządzenia z iOS.

Baba Is You to bardzo nietypowa, a przy tym szalenie pomysłowa gra logiczna, w której zagadki rozwiązuje się poprzez modyfikowanie zasad rządzących rozgrywką. Zadaniem gracza w większości poziomów jest doprowadzenie królikopodobnego stworka o imieniu Baba do wyznaczonego miejsca. Za każdym razem na planszy oprócz różnego rodzaju przeszkód znajdziemy też jednak zdania określające reguły rozgrywki. Nasz bohater może przesuwać znajdujące się w nich słowa i zamieniać je ze sobą miejscami, zmieniając w ten sposób m.in. zachowanie poszczególnych obiektów i reguły wygranej. Przykładowo, jeśli na planszy znajdują się zdania „Baba is You" i „Wall is Stop" oznacza to, iż kierujemy Babą, a znajdujące się na planszy mury będą nas zatrzymywać. Wystarczy jednak „rozmontować" to drugie zdanie, by nasz bohater mógł zacząć przenikać przez ściany. Jeśli zaś poprzestawiamy słowa tak, by otrzymać „Wall is You", zaczniemy kierować murami.

Gra Baba Is You w wersji dla iOS dostępna jest do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 32,99 zł. Jest to tytuł typu premium, w którym nie znajdziemy żadnych mikropłatności.

Pobierz z App Store