W serwisie Twitter pojawiły się informacje na temat przeprojektowanych komputerów Mac, które wyposażone będą w układ M1X. Opublikował je użytkownik Dylandkta, który już wcześniej trafnie przewidywał plany firmy Apple dotyczące przyszłych produktów.

Na przełomie października i listopada do sprzedaży wprowadzone zostać mają dwa przeprojektowane modele MacBooków Pro. Będą one wyposażone w 14-calowe i 16-calowe wyświetlacze. Notebooki mają charakteryzować się cienkimi ramkami wokół ekranu, bardziej kanciastymi krawędziami oraz większą liczbą gniazd. Do MacBooków Pro powrócić ma czytnik kart SD, port HDMI oraz MagSafe.

Co więcej, komputery te wyposażone mają być w układ M1X, który ma być ulepszoną wersją procesora M1. Nowy chip posiadać będzie większość liczbę rdzeni CPU oraz GPU, co przyczyni się do zwiększenia wydajności i pozwoli między innymi na obsługę większej liczby monitorów zewnętrznych. Według doniesień M1X ma być jednak znacznie bardziej energochłonny niż M1, co jest sprzeczne z dotychczasowymi działaniami Apple.

W innym tweecie wspomnianego użytkownika przeczytać można informację, że póki co na rynku nie pojawi się nowy model iMaca Pro. Firma planuje podobno wprowadzić kolejne modele Maca mini, który wyposażony będzie w kolejną generację układu serii M.

Źródło: 9To5Mac