Na kanale Apple Music w serwisie społecznościowym YouTube Apple udostępniło reklamę promującą Spatial Audio w swoim serwisie streamingowym.

Dzięki tej funkcji możliwe jest odtwarzanie dźwięku przestrzennego, co stwarza immersyjne otoczenie dźwiękowe. W reklamie wykorzystano utwór Mystery Lady autorstwa Masego oraz Dona Tolivera. Należy pamiętać, że nie wszystkie utwory cechują się wsparciem dla tej opcji, jednak Apple cały czas poszerza bazę piosenek, które są zgodne z tą technologią.

Wszyscy subskrybenci Apple Music korzystający z najnowszej wersji Apple Music na iPhonie, iPadzie, Macu i Apple TV mogą słuchać tysięcy utworów w formacie Dolby Atmos na dowolnych słuchawkach. Jeśli używasz zgodnych słuchawek Apple lub Beats, kawałki nagrane w standardzie Dolby Atmos odtwarzają się w tym formacie automatycznie. W przypadku innych słuchawek wystarczy wybrać Ustawienia > Muzyka > Audio i ustawić opcję Dolby Atmos na Zawsze wł. Muzyki w standardzie Dolby Atmos możesz też słuchać na wbudowanych głośnikach zgodnego iPhone’a, iPada, HomePoda lub MacBooka Pro lub po podłączeniu Apple TV 4K do zgodnego telewizora bądź amplitunera.