W serwisie Bloomberg pojawił się raport dotyczący system iPadOS 15. Można w nim, przeczytać, że główną nowością tego systemu będzie ulepszenie sposobu zarządzania wieloma aplikacjami otwartymi jednocześnie. Zmienić ma się także sposób wyświetlania powiadomień.

To nie pierwszy raport na temat tego systemu. Już wcześniej pojawiły się doniesienia o tym, że w nowej wersji iPadOS użytkownicy będą mogli umieszczać widżety w dowolnym miejscu na ekranie głównym, tak jak jest to w przypadku iOS 14.

Zmiany dotyczyć będą także iMessage, oraz wspomnianych już powiadomień - przeprojektowany ma zostać baner powiadomień przychodzących. Nowy system pozwoli także na ustawianie statusu urządzenia, na przykład „śpię”, „prowadzę samochód” czy „nie przeszkadzać”. To między innymi ten status decydować będzie o sposobie obsługi powiadomień.

Co więcej, firma Apple pracuje także nad przeprojektowaniem ekranu blokady. W tym roku pojawić ma się tylko część tych zmian. Kolejne nowości związane z zablokowanym ekranem dostępne będą za rok, w kolejnej wersji systemu.

Źródło: MacRumors za Bloomberg