W serwisie The Information pojawiły się doniesienia o tym, że Jony Ive zatrudnił co najmniej cztery osoby, które poprzednio pracowały w firmie Apple.

Te osoby to Wan Si, Chris Wilson, Patch Kessler i Jeff Tiller. Co ciekawe, w Apple pracowali oni w zespole zarządzanym właśnie przez Ive’a. Pierwszy z wymienionych zajmował się między innymi projektowaniem ikon aplikacji systemowych. Wilson był zaangażowany w zaprojektowanie interfejsu zegarka Apple Watch. Tiller zajmował się sprawami administracyjnymi w zespole projektowym, a Kessler brał udział w pracach nad gładzikiem Force Touch dla MacBooka.

Jony Ive odszedł z Apple w 2019 roku i otworzył swoją firmę o nazwie LoveFrom. Warto dodać, że firma nie posiada swojej strony internetowej. Nie wiadomo nawet ilu pracowników zatrudnia. Mówi się, że jednym z głównych klientów Ive’a jest firma Apple.

Warto przypomnieć, że niedawno pojawiły się doniesienia o tym, że Ive był zaangażowany w prace nad przeprojektowanym 24-calowym komputerem iMac. Informację tę potwierdziło Apple. Jednak firma nie chciała zdradzić jak bardzo Ive przyczynił się do ostatecznego wyglądu tego komputera.

Źródło: MacRumors za TheInformation