Analitycy Canalys opublikowali raport dotyczący sprzedaży komputerów w pierwszym kwartale tego roku w Europie Zachodniej.

Największym wzrostem rok do roku może pochwalić się Apple (127%). W okresie od stycznia do marca amerykański gigant sprzedał 1,55 miliona komputerów co przełożyło się na 10-procentowy udział w rynku. Najpopularniejszymi komputerami były te z logo HP. Firma sprzedała 4,1 miliona komputerów, co pozwoliło osiągnąć 26-procentowy udział. Tuż za HP znalazło się Lenovo. 25-procentowy udział był możliwy dzięki sprzedaży ponad 4 milionów komputerów. Na podium uplasował się również Dell. Sprzedaż 2,3 miliona komputerów przełożyła się na 14-procentowy udział. W zestawieniu znalazł się również Acer (1,46 miliona i 9-procentowy udział).

W pierwszym kwartale wszyscy producenci sprzedali łącznie ponad 16 milionów komputerów. Rok do roku jest to wzrost o 48 procent.

Analitycy zaprezentowali również procentowy udział poszczególnych komputerów. Aż 84 procent wszystkich sprzedanych komputerów stanowiły laptopy.

Źródło: PatentlyApple