Według informacji, które w serwisie Twitter opublikował użytkownik l0vetodream, iPhone’y kolejnej generacji wyposażone będą w baterie o znacznie większej pojemności niż w przypadku bieżącej generacji tych urządzeń.

iPhone 13 Pro Max ma mieć baterię o pojemności 4352 mAh. W przypadku modeli 13 i 13 Pro pojemność wynosić będzie 3095 mAh, a bateria w mini będzie charakteryzować się pojemnością na poziomie 2406 mAh. Dla porównania, iPhone’y serii 12 mają odpowiednio baterie o pojemności 3687, 2815 oraz 2227 mAh.

Warto jednak pamiętać, że wskazany wyżej parametr nie jest jedynym, który wpływa na czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Nowe iPhone’y mają być wyposażone w układ A15, który ma być bardziej wydajny i energooszczędny niż procesor A14.

Taka zmiana może pozytywnie wpłynąć na wielkość sprzedaży modelu mini. Od dłuższego czasu w sieci pojawiają się doniesienia o tym, że główną przyczyną niewielkiego zainteresowania tym smartfonem jest właśnie krótki czas pracy na baterii.

Zmiana związana może być także z zastosowaniem wyświetlacza ProMotion, którego poziom odświeżania wynosi 120 Hz, co znacznie poprawia jakość wyświetlanego obrazu, ale jest bardziej energochłonne. Warto przypomnieć, że według Ming-Chi Kuo tego typu wyświetlacze montowane będą w modelach serii Pro.

Źródło: MacRumors