Rynek urządzeń audio, w tym słuchawek nie ogranicza się tylko do miłośników świetnych produkcji i koneserów dźwięków. Wiodący producenci kierują swoje produkty do graczy oraz, wraz z eksplozją popularności podcastów i kanałów na YouTubie, także do internetowych twórców. Dobrze znana marka Audio-Technica z myślą właśnie o youtuberach i podcasterach i o innych twórcach nadających na żywo, przygotowała bardzo ciekawy zestaw zwany Content Creator Pack.

W jego skład wchodzi pojemnościowy mikrofon kardioidalny ATR2500x-USB, słuchawki monitorowe ATH-M20x Pro, montowanego do blatu ramienia i statywu dla wspomnianego mikrofonu.

Mikrofon ATR2500x-USB

Mikrofon ATR2500x-USB cechuje się bardzo dobrą, studyjną jakością nagrania. Posiada pasmo przenoszenia 30 – 15000 Hz. Wyposażono go w przetwornik analogowo–cyfrowy o częstotliwości próbkowania do 192 kHz i o 24-bitowej głębi. Jakość nagrań robi duże wrażenie. Dźwięk jest czysty i bardzo wyraźny, a do tego pozbawiony szumu otoczenia, który eliminuje sama konstrukcja mikrofonu.

Wyposażono go dodatkowo w gniazdo do podłączenia znajdujących się w zestawie słuchawek monitorujących. Dzięki temu cały zestaw do komputera czy tabletu podłączymy jednym kabelkiem. Na mikrofonie znalazły się także przyciski regulacji głośności, pozwalające na wygodne dostosowanie natężenia dźwięku we wspomnianych słuchawkach.

Bardzo dobrze sprawdzało się też ramię, do którego zamocowany był mikrofon. Przytwierdzone do blatu biurka było stabilne i pewnie utrzymywało go w odpowiednim miejscu.

Słuchawki monitorowe ATH-M20x Pro

O tym, że mamy do czynienia ze studyjnymi słuchawkami monitorowymi przypomina ich oznaczenie - M. ATH-M20x Pro należą bowiem właśnie do całej serii tego typu urządzeń przygotowanych z myślą o pracy w studio muzycznym, radiowym, czy domowym studio twórców internetowych.

Słuchawki wyposażone są w 40-milimetrowe neodymowe przetworniki, które pracują w zakresie od 15 Hz do 20 kHz. Jak każde szanujące się słuchawki monitorowe łączy się je ze źródłem za pomocą kabla. W tym wypadku możemy podłączyć je bezpośrednio do mikrofonu ATR2500x-USB. Brzmieniowo sprawują się znakomicie, dźwięk jest czysty z uwypukleniem, ale bez przesady, niższych częstotliwości. Świetnie nadają się właśnie do nagrań i to nie tylko podcastów, m.in. za sprawą bardzo dobrej izolacji zarówno dźwięków z zewnątrz, jak i dźwięku generowanego przez same słuchawki. Ten trafia prosto do uszu twórcy i nigdzie więcej. Nie ma więc mowy o tym, że to co słyszymy w słuchawkach wyłapie też mikrofon. Dużym plusem modelu ATH-M20x Pro jest jego waga. Słuchawki są lekkie, co ma ogromne znaczenie podczas wielogodzinnych nagrań.

Podsumowanie

Content Creator Pack od Audio-Techniki jest zestawem kompletnym dla wszelkich twórców internetowych. W atrakcyjnej cenie otrzymują oni w jednym pudełku właściwie wszystko co potrzebne jest do nagrywania. Wystarczy wyjąć słuchawki i mikrofon z pudełka. Ten ostatni umieścić na statywie lub ramieniu, podłączyć wszystko do komputera lub tabletu i rozpocząć nagrywanie czy nadawanie na żywo.

Zestaw dla YouTubera Audio Techniki dostępny jest w cenie 999 zł w sieci salonów Top Hi- Fi & Video Design.