Kilka dni temu Apple otworzyło swój nowy salon we Włoszech - Apple Via Del Corso. Jest to jeden z najładniejszych sklepów amerykańskiego producenta na świecie.

Nowy punkt znajduje się w Rzymie przy placu Piazza San Silvestro. W trakcie tworzenia salonu Apple postanowiło odrestaurować historyczny wygląd budynku z 1888 roku. W prace nad salonem zaangażowana była specjalna firma, która specjalizuje się w takich czynnościach.

Sklep ten został zaprojektowany zgodnie z obowiązującymi wytycznymi firmy. Przewidziane zostały nowe przestrzenie dostępne dla klientów oraz pracowników. W salonie klienci będą mogli skorzystać między innymi z Genius Grove (zmodernizowanego Genius Baru), obszaru The Avenue inspirowanego słynnymi bulwarami handlowymi oraz tak zwanego forum, w którym ustawione zostały drewniane siedziska. W tym miejscu będą odbywały się spotkania związane z programem Today at Apple.

Natomiast w kameralnej sali posiedzeń będą mogli spotykać się między innymi przedsiębiorcy, programiści, którzy będą chcieli skorzystać z licznych porad i szkoleń.

Źródło: Apple