Już 4 czerwca w katalogu Apple TV+ pojawi się nowy serial bazujący na powieści „Historia Lisey". Na oficjalnym kanale wspomnianej usługi w serwisie YouTube opublikowano dziś nowe nagranie promujące tę produkcję, którego bohaterem jest autor jej książkowego pierwowzoru - Stephen King.

„Historia Lisey" opowiada o wdowie po znanym pisarzu, która przez ponad dwie dekady małżeństwa dzieliła z nim pewien mroczny sekret. Dwa lata po jego śmierci zostaje zmuszona do stawienia czoła demonom przeszłości, gdy zapiski pozostawione przez jej męża stają się obiektem zainteresowania niebezpiecznego szaleńca. Stephen King był bezpośrednio zaangażowany w pracę nad serialową adaptacją zamówioną przez Apple, odpowiadając za scenariusze do wszystkich ośmiu odcinków. W opublikowanym dziś nagraniu promocyjnym pisarz opowiada m.in. o tym, co zainspirowało go do napisania tej historii oraz dlaczego zdecydował się na współpracę z Apple. W nagraniu pojawiają się też wypowiedzi producenta J.J. Abramsa, reżysera Pabla Larraína oraz odtwórców głównych ról, Julianne Moore i Clive'a Owena.

Premierę serialu zaplanowano na 4 czerwca 2021 roku. Tego dnia Apple udostępni pierwsze dwa odcinki. Kolejne będą publikowane co tydzień w piątek.