Na początku czerwca utwory w Apple Music będą w bezstratnej jakości dźwięku oraz otrzymają wsparcie dla dźwięku przestrzennego. Jednak nie na wszystkich urządzeniach będzie można z tego skorzystać.

Spatial Audio z Dolby Atmos będzie automatycznie aktywowane na słuchawkach AirPods oraz Beats wyposażonych w czip H1 oraz W1. W przypadku innych słuchawek będzie trzeba tą opcję ręcznie włączyć.

Wszyscy subskrybenci Apple Music korzystający z najnowszej wersji Apple Music na iPhonie, iPadzie, Macu i Apple TV mogą słuchać tysięcy utworów w formacie Dolby Atmos na dowolnych słuchawkach. Jeśli używasz zgodnych słuchawek Apple lub Beats, kawałki nagrane w standardzie Dolby Atmos odtwarzają się w tym formacie automatycznie. W przypadku innych słuchawek wystarczy wybrać Ustawienia > Muzyka > Audio i ustawić opcję Dolby Atmos na Zawsze wł. Muzyki w standardzie Dolby Atmos możesz też słuchać na wbudowanych głośnikach zgodnego iPhone’a, iPada, HomePoda lub MacBooka Pro lub po podłączeniu Apple TV 4K do zgodnego telewizora bądź amplitunera.

W kwestii bezstratnej jakości dźwięku początkowo będzie dostępnych jedynie około 20 milionów utworów. Do końca roku liczba ta ma wzrosnąć do 75 milionów. Jednak z takich plików nie będą mogli skorzystać posiadacze słuchawek AirPods oraz Beats, które podłączone są do telefonu przy pomocy Bluetooth. Wynika to ze specyfikacji tego standardu. Zainteresowane osoby będą mogły skorzystać również z wersji Hi-Res, jednak do tego będzie potrzebny dodatkowy sprzęt, na przykład przetwornik cyfrowo-analogowy USB.

Muzyki w bezstratnym formacie posłuchasz w najnowszej wersji apki Apple Music na iPhonie, iPadzie, Macu lub Apple TV.

Wspominane powyżej opcje wymagają systemów iOS/iPadOS 14.6, tvOS 14,6 oraz macOS 11.4, które aktualnie testowane są przez deweloperów oraz członków otwartego programu. Oficjalne wersje tych systemów spodziewane są na początku czerwca.