Według doniesień opublikowanych w serwisie The Telegraph, firma Apple pracuje nad rozwojem kolejnych czujników służących do monitorowania parametrów zdrowotnych, które zaimplementowane zostaną w kolejnych generacjach zegarków Apple Watch.

W przyszłości Apple Watch może zyskać możliwość pomiaru ciśnienia krwi, poziomu glukozy we krwi oraz poziomu alkoholu we krwi. Prace nad takimi rozwiązanami prowadzi podobno brytyjski start-up o nazwie Rockley Photonics.

Firma Rockley Photonics opracowała nieinwazyjne czujniki optyczne, służące do wykrywania między innymi wyżej wymienionych parametrów. Warto podkreślić, że aby obecnie monitorować czynności życiowe, nad którymi skupia się RP, korzystać należy z bardziej inwazyjnych metod.

Wedug raportu opublikowanego w The Telegraph, Apple jest największym klientem brytyjskiego start-upu. Informacja ta pojawiła się w czasie, gdy Rockley Photonics przygotowuje się do wejściana nowojorską giełdę. Przez ostatnie dwa lata Apple generuje większość przychodów tej firmy. Co więcej, między tymi przedsiębiorstwami podpisana została długoterminowa umowa o współpracę.

Rockley Photonics otworzyła ostatnio biuro w San Jose, a przedstawiciele tej firmy powiedzieli, że opracowywane przez nią czujniki będą mogły zostać zaimplementowane w smartwatch'ach, które pojawią się na rynku w przyszłym roku. Prawodpodobne jest więc, że wykorzystywane będą one w zegarkach Apple Watch Series 8.

Źródło: MacRumors za TheTelegraph