Według najnowszego raportu opublikowanego przez analityka Ming-Chi Kuo, Apple pracuje nad wprowadzeniem do sprzedaży składanego modelu iPhone’a wyposażonego w elastyczny wyświetlacz QHD+. Urządzenie ma trafić na rynek w 2023 roku. Wyłącznym dostawcą wyświetlaczy ma być firma Samsung Display.

Analityk przewiduje, że w 2023 roku firma sprzeda od 15 do 20 milionów sztuk tych urządzeń. Co więcej, twierdzi on, że składane smartfony już niedługo staną się obowiązkową pozycją w portfolio największych producentów smartfonów. W raporcie przeczytać można także, że przyszłości składane smartfony przyczynią się do połączenia niektórych segmentów urządzeń. Zatrą się różnice między smartfonami, tabletami i laptopami.

Apple zastosować ma innowacyjny system dotyczący dotykowego sterowania smartfonem wyposażonym w elastyczny ekran, co zapewni firmie Apple długoterminową przewagę konkurencyjną na rynku składanych smartfonów. Technologia ta niezbędna będzie dla smartfonów, których ekran składać się będzie więcej niż jeden raz.

Apple stosuje już podobne rozwiązanie w przypadku głośnika HomePod mini. Celem jest chęć lepszego opanowania procesu produkcyjnego i obniżenie jego kosztów, by w przyszłości produkcja mogła odbywać się na znacznie większą skalę.

Źródło: MacRumors