Oprócz aktualizacji sytemów iOS/iPadOS oraz macOS pojawiły się również uaktualnienia tvOS oraz watchOS.

W celu rozpoczęcia procesu aktualizacji watchOS należy w iPhonie uruchomić aplikację Watch, wejść odpowiednio w Ogólne i Uaktualnienia. Żeby wgrać aktualizację, trzeba podłączyć zegarek do ładowarki i mieć naładowany akumulator w co najmniej 50 procentach. Aktualizacja dostępna jest również z poziomu zegarka. W tym celu trzeba wejść odpowiednio w Ustawienia, Ogólne oraz Uaktualnienia oprogramowania.

System watchOS 7.4 zawiera nowe funkcje, ulepszenia i poprawki błędów, w tym:

  • Możliwość odblokowania iPhone’a X lub nowszego za pomocą Apple Watch podczas próby użycia Face ID podczas noszenia maski na twarz.
  • Możliwość sklasyfikowania typu urządzenia Bluetooth w Ustawieniach w celu właściwej identyfikacji słuchawek dla powiadomień dźwiękowych.
  • Możliwość strumieniowego przesyłania treści audio i wideo z ćwiczeń Apple Fitness + do telewizorów i urządzeń zgodnych z AirPlay 2.
  • Obsługa aplikacji EKG na Apple Watch Series 4 lub nowszym w Australii i Wietnamie.
  • Obsługa powiadomień o nieregularnym rytmie serca w Australii i Wietnamie.

W celu zainstalowania najnowszego systemu tvOS należy wejść odpowiednio w Ustawienia, System, Uaktualnienia a następnie wybrać Uaktualnij oprogramowanie. Po chwili powinna pojawić się informacja o nowej wersji i wtedy wystarczy je pobrać i zainstalować.

W przypadku tvOS 14.5 dodano wsparcie dla kontrolerów od PlayStation 5 oraz Xbox Series S/X. Wprowadzono również śledzenie reklam aplikacji.