Game Developers Choice Awards to nagrody dla najlepszych gier komputerowych i ich twórców, rozdawane co roku podczas Game Developers Conference. W tym roku w kategorii najlepsza gra na urządzenia mobilne nominacje otrzymały dwa tytuły z katalogu usługi Apple Arcade.

Pierwszą grą z Apple Arcade nominowaną w tym roku do nagrody Game Developers Choice Awards jest The Pathless studia Giant Squid (znanego głównie za sprawą ABZÛ). Wcielamy się w niej w zamaskowaną łowczynię, która w towarzystwie oswojonego orła przemierza tajemniczą wyspę, poszukując sposobu na zdjęcie klątwy, przez którą cała kraina pogrążyła się w ciemności.

Drugą nominowaną grą jest Alba: A Wildlife Adventure studia Ustwo (znanego przede wszystkim dzięki Monument Valley). Jest to gra przygodowa skierowana do młodszych odbiorców, której tematem przewodnim jest ochrona środowiska.

Wśród pozostałych tytułów nominowanych w tym roku w kategorii najlepsza gra na urządzenia mobilne znalazły się Genshin Impact (nagrodzona przez Apple w ubiegłym roku tytułem najlepszej gry na iPhone'a), Legends of Runeterra (nagrodzona przez Apple w ubiegłym roku tytułem najlepszej gry na iPada) oraz If Found… (eksperymentalna interaktywna opowieść wydana przez firmę Annapurna, odpowiedzialną również za wydanie The Pathless).

Ceremonia rozdania nagród Game Developers Choice Awards odbędzie się 21 lipca.

Źródło: Pocket Gamer