Greg Joswiak, starszy wiceprezes ds. marketingu i John Ternus, starszy wiceprezes ds. Inżynierii sprzętu udzielili w tym tygodniu wywiadu dla The Independent. Tematem rozmów były przede wszystkim nowe modele iPadów Pro.

Zastosowanie układu M1 w iPadzie doprowadziło do spekulacji na temat połączenia iPada i Maca, ale Joswiak kategorycznie zaprzeczył tym doniesieniom. Powiedział, że firma po prostu stara się tworzyć możliwie najlepsze produkty w poszczególnych kategoriach.

Ternus dodał, że celem Apple nie jest ograniczanie funkcjonalności jednego z tych urządzeń aby w jakikolwiek sposób wpłynąć na sukces drugiego. Co więcej, firma nadal ulepszać będzie oba te produkty i nie ma mowy o ich jakimkolwiek łączeniu. Powiedział także, że nowe iPady Pro mają prawdopodobnie więcej mocy niż jest to konieczne w przypadku tabletów, które jako kategoria produktowa nie obsługują profesjonalnego oprogramowania.

Klienci są jednak świadomi tego, że kupując iPada z M1 otrzymają zapas mocy, który przełoży się na długi cykl życia tego produktu. M1 to obecnie najlepszy procesor jakim dysponuje Apple i dlatego zdecydowano się na jego wykorzystanie.

Źródło: MacRumors