W lutym bieżącego roku Apple kupiło prawo do filmu „CODA". Dziś zapowiedziano, iż pojawi się on w katalogu Apple TV+ 13 sierpnia.

Film „CODA" to amerykańska adaptacja francuskiego komediodramatu „Rozumiemy się bez słów". Opowiada on o siedemnastoletniej dziewczynie, która jest jedyną słyszącą osobą w swojej rodzinie. Gdy zaczyna interesować się muzyką i dołącza do szkolnego chóru, jej relacje z bliskimi zostają wystawione na próbę (warto zwrócić tu uwagę na ciekawą grę słów w tytule - coda to zarówno termin muzyczny, określający finalną część kompozycji, jak i termin medyczny, określający słyszące dzieci niesłyszących rodziców). Główną rolę zagra Emilia Jones, znana m.in. z serialu „Locke & Key". Reżyserką i autorką scenariusza jest zaś Siân Heder (m.in. „Orange is the new black", „Little America" i „Tallulah").

Apple zwykle stara się publikować w katalogu Apple TV+ wyłącznie zupełnie nowe produkcje, najczęściej tworzone od początku specjalnie z myślą o tej usłudze, jednak „CODA" jest jednym z nielicznych wyjątków od tej reguły. Prawa do tego filmu kupiono już po jego premierze na tegorocznej edycji festiwalu Sundance, gdzie spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem przez widzów i krytyków i zdobył aż cztery nagrody. Apple wydało na niego 25 milionów dolarów, ustanawiając tym samym nowy rekord w historii tego festiwalu (poprzedni wynosił 22,5 miliona i dotyczył filmu „Palm Springs").

Źródło: Apple