Podczas wczorajszego wydarzenia online „Spring loaded” pojawienie się kolejnego nowego produktu było poprzedzone krótką jego prezentacją w formie filmu czy wręcz reklamy. Wkrótce po jego zakończeniu wszystkie te materiały pojawiły się na oficjalnym kanale Apple w serwisie YouTube.

Purpurowy iPhone 12

Jedną z pierwszych nowości sprzętowych zaprezentowaną podczas wczorajszego wydarzenia był purpurowy iPhone 12. Apple traktuje te kolorowe iPhone'y niemal jak słodycze, gdyż w tle tej reklamy usłyszeć można piosenkę „Candyman” śpiewaną przez Aubreya Woodsa w filmie „Willy Wonka i fabryka czekolady” z 1971 roku.

AirTag

Jednym z lepszych z prezentowanych podczas wczorajszego wydarzenia filmów, moim zdaniem, jest poniższy, promujący lokalizator AirTag. Jego bohater szuka w mieszkaniu kluczy, które wpadły gdzieś pomiędzy pufy sofy. Okazuje się, że te wąskie szczeliny pomiędzy poduszkami na kanapie są głębokie i kryją w sobie wiele skarbów, od pilota do telewizora przez pistacje, które wpadły tam podczas oglądania jakiegoś filmu.

iMac

Nowym kolorowym iMacom poświęcono aż dwa filmy promocyjne. Pierwszy jest tradycyjną reklamą, którą zobaczyć pewnie będzie można niebawem w telewizji.

Drugi z filmów prezentujących nowe kolorowe iMaki wyraźnie pokazuje, że jest to komputer przeznaczony przede wszystkim do domu, dla mniej wymagających użytkowników. Podobnie jak pierwszy kolorowy iMac ma służyć m.in. do przeglądania sieci, grania, oglądania filmów czy rozmowy przez FaceTime.

iPad Pro

Zdecydowanie najwięcej filmów promocyjnych poświęconych jest nowym iPadom Pro z procesorami M1, wyposażonych w trzy aparaty fotograficzne i LiDAR oraz ekran mini0Led.

Na pierwszym z nich zobaczyć możemy samego Tima Cooka, który wciela się w rolę godna Toma Cruise'a. Tytuł tego filmu jest z resztą nawiązaniem do popularnych filmów akcji z tym aktorem - „Mission Implausible”.

Drugi z filmów promuje iPada Pro z ekranem mini LED Liquid Retina XDR 12,9". Wymieniono jego najważniejsze cechy, w tym wspomniany już ekran, 5G, szerokokątną kamerę Center Stage, port Thunderbolt i wiele innych. Na filmie zobaczyć też można zaprezentowane wczoraj białe etui z klawiaturą Magic Keyboard.

Na trzecim z filmów o nowych iPadach Pro opowiadają deweloperzy popularnych aplikacji i gier, którzy mieli już okazję na nich pracować.