USB-C to bez wątpienia standard zdecydowanie bardziej uniwersalny i wydajny od starszego USB typu A. Ten ostatni jednak jeszcze długo będzie z nami. Miną lata, zanim pozbędziemy się wszystkich starszych pendrive'ów, zewnętrznych dysków czy innych urządzeń, które wciąż korzystają z portu starszego typu. Dodać do tego monitory i projektory korzystające z portu HDMI, karty pamięci, a szybko okaże się, że podstawowym akcesorium dla niemal każdego MacBooka to odpowiednia przejściówka. Wszystkie wspomniane porty znajdziemy w hubie USB-C New HyperDrive Duo 7-in-2 4K 60Hz.

Przeznaczony jest on zarówno dla MacBooków Pro, jak i MacBooków Air, podłącza się go jednocześnie i bezpośrednio do dwóch portów USB-C. W komplecie znalazł się także specjalny uchwyt magnetyczny, pozwalający na usztywnienie huba przylegającego ściśle do korpusu komputera. Dzięki dołączonemu specjalnemu przedłużaczowi można podłączyć go także do każdego urządzenia wyposażonego tylko w jeden port USB-C, np. iPada Pro.

HyperDrive Duo 7-in-2 4K 60Hz posiada port HDMI wysyłający obraz w rozdzielczości 4K w 60 Hz. Dwa porty USB-C, w które jest wyposażony, obsługują funkcję Power Delivery oraz przesyłanie danych. Do dyspozycji użytkownika są także dwa porty USB-A Gbps oraz dwa gniazda kart pamięci - MicroSD i SD UHS-I.

Wszystko to zamknięte jest w aluminiowej obudowie w kolorze gwiezdnej szarości. Dzięki kolorowi i formie HyperDrive Duo 7-in-2 4K 60Hz świetnie komponuje się z MacBookami Pro i Air.

Hub HyperDrive Duo 7-in-2 4K 60Hz dostępny jest w sklepie Zadbane Gadżety w cenie 449 zł.