Na przestrzeni ostatnich lat Apple zatrudniło do pracy przy Apple TV+ wielu byłych pracowników dużych firm z szeroko pojętej branży medialnej. Jak donosi Deadline, do zespołu odpowiedzialnego za rozwój tej usługi dołączyły niedawno Erika Clarke i Colleen Grogan.

Erika Clarke pracowała do niedawna w Spotify Studios, gdzie kierowała działem podcastów produkowanych na potrzeby serwisu streamingowego Spotify. Wcześniej przez dziesięć lat była związana ze stacją MTV, gdzie brała udział w pracach nad takimi programami jak „Cribs" i „White People" (za który dostała nominację do nagrody Emmy). W jej dorobku znajdziemy też pracę nad takimi programami jak „The Real Housewives of New Jersey", „Follow Your Past" i „Heroes". Colleen Grogan to jedna z producentek nagrodzonego Oscarem i nagrodą BAFTA filmu dokumentalnego „Skateboard w strefie wojennej (gdy jesteś dziewczyną)". Pracowała ona wcześniej m.in. w stacji telewizyjnej Lifetime oraz wytwórni Hot Snakes Media.

Clarke i Grogan dołączą do zespołu odpowiedzialnego w Apple TV+ za filmy i seriale dokumentalne oraz programy rozrywkowe. Będą odpowiadać przed Molly Thompson, kierującą nim od 2019 roku.

Źródło: Deadline