Każdego miesiąca w App Store pojawia się ogromna liczba nowych gier dla urządzeń z systemem iOS. Poniżej znajdziecie krótki, subiektywny przegląd najciekawszych tytułów, które zadebiutowały tam w marcu 2021 roku.

Magic: The Gathering Arena

Magic: The Gathering Arena to najnowsze cyfrowe wcielenie jednej z najpopularniejszych kolekcjonerskich gier karcianych - Magic: The Gathering. Gracze wcielają się w niej w walczących ze sobą magów. Do rozgrywki używane są karty reprezentujące różne zaklęcia, uroki, przyzywane kreatury i artefakty, z których gracze samodzielnie budują własne talie, wybierając w ten sposób swoją strategię gry. Magic: The Gathering Arena stanowi dość wierną cyfrową adaptację, odwzorowującą wszystkie zasady „papierowego" pierwowzoru (które, jak na standardy cyfrowych karcianek, są bardzo złożone i rozbudowane), lecz oferującą znacznie mniejszy wybór kart (w grze znajdziemy tylko kilkanaście z ponad setki wydanych dotąd dodatków, chociaż karty z nowych zestawów są dodawane do niej na bieżąco, a twórcy stopniowo wrzucają też wybrane karty ze starszych rozszerzeń).

Pobierz z App Store

Unruly Heroes

Unruly Heroes to zręcznościowa platformówka luźno bazująca na klasycznej chińskiej powieści „Wędrówka na Zachód". Kierujemy w niej drużyną składającą się z czterech bohaterów o unikalnych umiejętnościach, miedzy którymi możemy przełączać się w dowolnym momencie. Esencję rozgrywki stanowi tu walka z przeciwnikami i pokonywanie różnego rodzaju zręcznościowych wyzwań, jednak co jakiś czas przyjdzie nam też rozwiązywać zagadki środowiskowe. Autorzy gry Unruly Heroes pracowali wcześniej w studiu Ubisoft, m.in. przy grze Rayman Origins. Widać to wyraźnie szczególnie w stylistyce oprawy graficznej, która bardzo przypomina tamtą produkcję.

Pobierz z App Store

Dead Man’s Phone

Dead Man’s Phone to gra przygodowa zaliczająca się do niszowego, ale zdobywającego coraz większą popularność podgatunku found-phone. Wcielamy się w niej w detektywa rozwiązującego zagadki kryminalne na podstawie informacji wydobytych z telefonów ofiar. W trakcie rozgrywki przyjdzie nam m.in. analizować znalezione tam nagrania, wiadomości i notatki w poszukiwaniu poszlak mogących naprowadzić nas na trop morderców i motywów ich zbrodni. Oprócz tego będziemy też kierować zespołem śledczych, przesłuchiwać świadków oraz podejmować różne decyzje, mogące wpłynąć na bieg wydarzeń. Na chwilę obecną w grze dostępna jest jedna sprawa, dotycząca nastolatka wypchniętego z okna. W przyszłości twórcy planują jednak dodać do niej kolejne.

Pobierz z App Store

Dungeon of the Endless: Apogee

Dungeon of the Endless to utrzymana w stylu retro gra łącząca elementy roguelike i tower defense. Wcielamy się w niej w pasażerów ocalałych po katastrofie statku kosmicznego, którzy lądują w kapsule ratunkowej na nieznanej planecie, gdzieś pośród dziwnych i pełnych niebezpieczeństw ruin. Zadaniem gracza jest wydostanie się z tego miejsca, co wymaga nie tylko eksploracji kolejnych pomieszczeń, ale też ochrony zabranego z kapsuły ratunkowej kryształu zasilającego przed pojawiającymi się na mapie potworami. W tym ostatnim zadaniu pomogą nam różnego rodzaju zabezpieczenia, które możemy budować w kontrolowanych przez nas pomieszczeniach.

Pobierz z App Store

Queen: Rock Tour

Queen: Rock Tour to oficjalna gra legendarnego zespołu Queen. Jest to stosunkowo prosta gra rytmiczna, wyraźnie inspirowana takimi tytułami jak Guitar Hero czy Rock Band, polegająca na stukaniu w odpowiednie miejsca na ekranie w rytm największych przebojów tytułowego zespołu. Gracz może wybrać, czy chce „wykonać" partię wokali, czy też jednego z instrumentów. W grze znajdziemy 20 piosenek, w tym m.in. „We Will Rock You", „We Are the Champions", „Radio Ga Ga", „I Want to Break Free" oraz „Bohemian Rhapsody".

Pobierz z App Store

Final Fantasy VIII Remastered

Final Fantasy VIII Remastered to odświeżona wersja klasycznej gry jRPG z 1999 roku. Jej głównym bohaterem jest Squall - młody najemnik, członek elitarnej organizacji SeeD, który wraz z grupą towarzyszy zostaje wynajęty przez ruch oporu do pomocy w walce z najeźdźcami z Galbadii. Wersja Remastered oferuje nie tylko odświeżoną oprawę graficzną, ale też kilka nowych opcji pozwalających ułatwić i przyśpieszyć rozgrywkę.

Pobierz z App Store

Doctor Who: The Lonely Assassins

Doktor Who to jeden z najsłynniejszych brytyjskich seriali science-fiction, nadawany z przerwami od 1963 roku. Bazująca na nim gra Doctor Who: The Lonely Assassins to przygodówka, podobnie jak Dead Man's Phone zaliczająca się do podgatunku found-phone. Wcielamy się w niej w znalazcę tajemniczego telefonu, który przeglądając zawartość tego urządzenia przypadkiem wplątuje się w intrygę związaną ze starożytną i bardzo niebezpieczną rasą kosmitów znaną jako Płaczące Anioły (fabuła gry inspirowana jest popularnym odcinkiem serialu zatytułowanym „Blink"). W trakcie rozgrywki przyjdzie nam m.in. przeszukiwać telefon w poszukiwaniu wskazówek, prowadzić za jego pomocą rozmowy z różnymi postaciami ze świata Doktora Who oraz rozwiązywać różnego rodzaju zagadki logiczne.

Pobierz z App Store

Cube Escape Collection

Cube Escape Collection to zestaw zawierający pierwsze dziewięć gier przygodowych z serii Cube Escape. Opowiedziana w nich historia obraca się wokół detektywa Dale'a Vandermeera, próbującego rozwiązać zagadkę zabójstwa pewnej bezimiennej kobiety. Ich twórcy nigdy nie starali się ukryć, że czerpali pełnymi garściami inspiracje z serialu „Miasteczko Twin Peaks". Fabuła przedstawiona jest tu w bardzo zagadkowy, minimalistyczny sposób, pozostawiający graczom spore pole do domysłów i interpretacji poszczególnych wydarzeń, zaś akcja gry rozgrywa się w dziwnym, surrealistycznym świecie (co znajduje też odzwierciedlenie w projekcie wielu zagadek).

Pobierz z App Store

I to by było tyle na dziś. Jeśli uważacie, że na liście zabrakło jakiejś ciekawej produkcji, która zadebiutowała w App Store w marcu, zachęcam do podzielenia się nią w komentarzach. Przeglądy najciekawszych gier z poprzednich miesięcy znajdziecie zaś tutaj.