W kodzie testowych wersji systemów operacyjnych zwykle ukryte są odniesienia do nowych ich funkcji i nowych urządzeń Apple, nie inaczej jest tym razem. W kodzie udostępnionej wczoraj bety iOS 14.5 odkryto odniesienia do nanobotów szczepionkowych Apple.

AKTUALIZACJA: To był oczywiście nasz żart primaaprilisowy.

Jak wiadomo, wszystkie szczepionki dostępne obecnie na rynku zawierają nanoboty zapewniające kompatybilność z komputerami z systemami Windows oraz komunikację 5G. Użytkownicy produktów Apple narzekali na to i czekali na możliwość szczepienia szczepionkami z nanobotami Apple, które zapewniłyby ich kompatybilność na poziomie organizmu z iPhone'em, iPadem, komputerem Mac czy urządzeniami domowymi działającymi w ramach platformy HomeKit. Taka szczepionka już wkrótce trafi na rynek.

Znalezione linie kodu bety iOS 14.5 sugerują, że nanoboty Apple, które znajdą się w organizmie użytkownika wraz ze szczepionką pozwolą na bezpośrednią integrację użytkownika z takimi platformami Apple, jak wspomniany już HomeKit, Siri, AirPlay 2 ale też ARKit czy Apple Pay. Nanoboty oferować będą także komunikację 5G, bez potrzeby wymiany iPhone'a na model 12 lub 12 Pro.

Po szczepieniu użytkownik bez potrzeby korzystania z HomePoda, iPhone'a lub innych urządzeń Apple będzie mógł wywoływać Siri działającą bezpośrednio w jego mózgu. Przesyłać muzykę lub filmy z iPhone'a bez potrzeby korzystania ze słuchawek czy ekranu i wreszcie – dzięki nanobotom podpiętym do obszarów mózgu odpowiedzialnym za wzrok – korzystać z rzeczywistości rozszerzonej. Ta ostatnia funkcja nanobotów Apple pozwoli zrezygnować z korzystania z niezbyt wygodnych i wciąż zbyt dużych okularów AR.

Ciekawie też zapowiada się integracja użytkownika z Apple Pay. Dzięki wszczepionym wraz ze szczepionką nanobotom będzie on mógł płacić przykładając np. dłoń to terminala płatniczego.

Szczepionki z nanobotami Apple mają oferować różni producenci, a na rynku pojawią się prawdopodobnie tej jesieni. Odpowiednie SDK – NanoKit – powinno być udostępnione deweloperom podczas czerwcowej konferencji WWDC.

AKTUALIZACJA: To był oczywiście nasz żart primaaprilisowy.

Źródło: MacBumors