Firma GlobalData opublikowała zestawie firm z segmentu AI, które zostały kupione przez różnych gigantów na przestrzeni ostatnich czterech lat. Na czele zestawienia znajduje się Apple, które kupiło najwięcej takich przedsiębiorstw.

Łącznie w okresie od 2016 do 2020 roku amerykański gigant podpisał umowy z ponad 25 firmami. Dla porównania w tym okresie Microsoft, Facebook oraz Google przejęły łącznie 35 firm.

Na liście zakupowej Apple znajduje się między innymi Emotient, Turi, Glimpse, RealFace, Shazam, Silk Labs, Laserlike, Drive.ai czy XNOR.ai. Dzięki pozyskanej technologi Apple może rozwijać sztuczną inteligencję oraz ulepszać tak zwane uczenie maszynowe, które jest już teraz stosowane w usługach oraz produktach giganta. Apple bardzo duży nacisk kładzie na to.

Jednym z powodów jest chęć doścignięcia Google oraz Amazona w kontekście asystentów głosowych. Natomiast niektóre firmy mają pomóc Apple w lepszym przygotowaniu nowych produktów, które trafią na rynek, na przykład firma Drive.ai ma wspomóc prace nad autonomicznym pojazdem.

Oczywiście to nie jedyne firmy, które zostały kupione. Wiele transakcji udało się Apple ukryć przed wiedzą opinii publicznej.

Ciekawostką jest, że w lutym podczas spotkania dla akcjonariuszy Tim Cook poinformował, że firma na przestrzeni ostatnich sześciu lat kupiła prawie sto różnego rodzaju przedsiębiorstw.

Źródło: MacRumors