Rocket League to bardzo popularna gra zręcznościowa, stanowiąca nietypowe połączenie piłki nożnej i sportu motorowego. Już od dłuższego czasu po sieci krążyły plotki o tym, iż odpowiedzialne za nią studio Psyonix pracuje nad przeniesieniem jej na urządzenia mobilne. Dziś zapowiedziało ono oficjalnie grę Rocket League Sideswipe dla iOS.

W oryginalnym Rocket League gracze wcielają się w kierowców futurystycznych samochodów o napędzie rakietowym, próbując wbić za ich pomocą gigantyczną piłkę do bramki przeciwnika. Rocket League Sideswipe będzie opierać się na tym samym pomyśle, jednak przedstawi go w nieco innej, mocno uproszczonej formie. Samochody będą poruszać się tu w dwóch wymiarach a boiska będą miały inny, bardziej podłużny kształt, z bramkami umieszczonymi na podwyższeniu. Ma to w efekcie zaoferować prostszą, szybszą rozgrywkę, lepiej przystosowaną do obsługi za pomocą ekranu dotykowego. W Sideswipe będziemy mogli rozgrywać mecze 2 vs. 2 i 1 vs. 1., zarówno w trybie towarzyskim jak i rankingowym. Podobnie jak w oryginalnym Rocket League gracze będą mogli modyfikować wygląd swoich pojazdów za pomocą części i ozdób zdobywanych w trakcie rozgrywki.

Rocket League Sideswipe będzie darmową grą freemium oferującą opcjonalne mikropłatności. Studio Psyonix nie ujawniło jeszcze jej dokładnej daty premiery, jednak ma ona odbyć się jeszcze w tym roku. Poprzedzą ją otwarte testy beta dostępne w wybranych regionach (początkowo tylko w Australii i Nowej Zelandii, jednak w przyszłości mają dołączyć do nich kolejne kraje).

Źródło: Psyonix