Kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że Apple w swoich szeregach ma zespół zajmujący się podrabianymi akcesoriami. Dzięki ich pracy w zeszłym roku z różnych portali usunięto ponad milion podrobionych produktów Apple.

Niestety różne portale internetowe są zalane fałszywymi akcesoriami MagSafe. O ile w przypadku produktów cechującej się niską wartością sprawa jest prosta, to część sprzedawców poprzez wysoką cenę stara się sugerować, że produkt jest oryginalny.

Jeżeli kupiliście ładowarkę MagSafe i nie jesteście pewni czy jest ona oryginalna, można to w łatwy sposób sprawdzić. Jest to możliwe dzięki temu, że prawdziwy produkt komunikuje się z telefonem poprzez NFC.

Wystarczy ją podłączyć do telefonu (najlepiej bez etui, chyba, że korzystacie z etui Apple), a następnie w ustawieniach systemowych, w zakładce Ogólne oraz To urządzenie należy odnaleźć punkt Apple MagSafe Charger. Informuje on nas o producencie (Apple Inc.), modelu akcesorium (A2140) oraz jego oprogramowaniu (na przykład 174.0.0.0), które w przyszłości będzie mogło być zaktualizowane. Jeżeli takie informacje się nie wyświetlają to otrzymaliście nieoryginalny produkt.

Cena ładowarki MagSafe wynosi 199 złotych, jednak w niektórych autoryzowanych punktach co jakiś czas można kupić to akcesorium za około 150 złotych.

Źródło: CultOfMac